Utility Container

Branding

Mobile Menu Trigger (container)

Menu

CHMS Staff Directory

Mary Abele-Austin

Mary Abele-Austin

Teacher - Math Support
Christina Antoniak

Christina Antoniak

Teacher - Team Phoenix
Jared Antoniak

Jared Antoniak

Teacher - Physical Education/Para
Alexandra Bacheller

Alexandra Bacheller

Teacher - Team Summit
Traci Barrows

Traci Barrows

Special Educator
David Beane

David Beane

Maintenance
Judy Beane

Judy Beane

Food Services
Judith Bergeron

Judith Bergeron

Administrative Assistant
Rebecca Burk

Rebecca Burk

Administrative Assistant
Jean Burke

Jean Burke

Technology Purchasing & Spec. Proj Coord
Christine Callahan

Christine Callahan

Special Educator
Mark Carbone

Mark Carbone

Principal
Brian Carey

Brian Carey

Teacher - Physical Education
Jed Carini

Jed Carini

Assist. Network Engineer, Tech Sup. Spec
Michelle Carter

Michelle Carter

Teacher - Team Phoenix
David Cavanagh

David Cavanagh

Guidance Counselor
Tina Ducharme

Tina Ducharme

Educational Support - GA
Donna Ehler-Vock

Donna Ehler-Vock

Guidance Counselor
Rachel Elliott

Rachel Elliott

Teacher - Health
Alicia English

Alicia English

Special Educator
Andreas Eriksson

Andreas Eriksson

Special Educator
Sandra Fary

Sandra Fary

Teacher - Team Sequoia

Ann Faryniarz

Educational Support - SA - Lib, Behave
Jonathan Fath

Jonathan Fath

Food Services
Gerald Feenan

Gerald Feenan

Teacher - Team Summit
Diane Fitzgerald

Diane Fitzgerald

Food Services
Tammi Grimaldo

Tammi Grimaldo

Educational Support - IAI
Daniel Hamilton

Daniel Hamilton

Teacher - Team Polaris
Claire Hanafin

Claire Hanafin

Teacher Art
Danielle Havens

Danielle Havens

Nurse
Travis Hoffman

Travis Hoffman

Administrative Assistant
David Horner

David Horner

Food Services Director
Alexander Jablonski

Alexander Jablonski

Maintenance
David Jensen

David Jensen

Teacher - Team Grit
Cliff Karmiohl

Cliff Karmiohl

Independent Counselor
Quinn Keating

Quinn Keating

Teacher - Design & Technology
Darlene Kelleher

Darlene Kelleher

Speech and Language Pathologist
Anna Kovaliv

Anna Kovaliv

Teacher - Team Spark
Laura Labrie

Laura Labrie

Guidance Counselor
Renee Langevin

Renee Langevin

Technology Integration Specialist
Leah Licari

Leah Licari

Special Educator
Hannah Lindsey

Hannah Lindsey

Teacher - Team Grit
Steven Madden

Steven Madden

Librarian
Ryan McFarling

Ryan McFarling

Special Educator

Jamie McQueen

Teacher - Long Term Sub
Sarah Miller

Sarah Miller

Teacher - Literacy Coach - 5 - 8
Sharon Morrill

Sharon Morrill

Educational Support - IAI
Nicole Palmer

Nicole Palmer

Teacher
Wilhelmina Picard

Wilhelmina Picard

Assistant Principal
Richard Reid

Richard Reid

School Psychologist
Lorraine Rigutto

Lorraine Rigutto

Educational Support - IAI
Anna Roy

Anna Roy

Teacher - Band/Strings
Elise Rubino

Elise Rubino

Special Educator
Barbara Ryan

Barbara Ryan

Educational Support - GA
Heather Schoppmann

Heather Schoppmann

Teacher - Choral

Megan Shields

Long Term Sub - Teacher
Rachel Shusterman

Rachel Shusterman

Teacher - Team Sequoia
Rogene Siple

Rogene Siple

Maintenance
Roxanne Smith

Roxanne Smith

Special Educator
Gordon St Hilaire

Gordon St Hilaire

Teacher - Team Navigator
Anna Stern

Anna Stern

Teacher - Team Spark
Rebekah Tolle

Rebekah Tolle

Teacher - Math Coach
Sabattis Twichell Conniff

Sabattis Twichell Conniff

Teacher - French and World Languages
Sara Villeneuve

Sara Villeneuve

School Social Worker
Jeffrey Wallis

Jeffrey Wallis

Director of Technology and Network Eng
Kim Wheelock

Kim Wheelock

Educational Support - IA
Kerry Young

Kerry Young

Teacher - Team Pride
Ruth Youngman

Ruth Youngman

Food Services
Angela Zagursky

Angela Zagursky

Teacher - Team Pride
Laura-Lee Zambarano

Laura-Lee Zambarano

Teacher - World Language