Utility Container

Mount Mansfield Unified Union School District

Utility Nav SVG Icons

 

 

 

Search Trigger (container)

Branding

Mobile Menu Trigger (container)

Menu

CHMS Staff Directory

Mary Abele-Austin

Mary Abele-Austin

Teacher - Math Coach 5-8
Sarah Adelman

Sarah Adelman

Librarian
Christina Antoniak

Christina Antoniak

Teacher - Math Support
Alexandra Bacheller

Alexandra Bacheller

Teacher - Team Summit
Traci Barrows

Traci Barrows

Special Educator
David Beane

David Beane

Maintenance
Judith Bergeron

Judith Bergeron

Administrative Assistant
Lisa Brownell

Lisa Brownell

Educational Support - GA
Christine Callahan

Christine Callahan

Special Educator
Camille Campanile

Camille Campanile

Library Assistant

Rebecca Cardone

Literacy Interventionist
Brian Carey

Brian Carey

Teacher - Physical Education
Michelle Carter

Michelle Carter

Teacher - Team Equinox
David Cavanagh

David Cavanagh

Guidance Counselor
Morgan Chavez

Morgan Chavez

Teacher - Team Spark
Lisa Coale

Lisa Coale

Guidance Counselor
Christine Diem

Christine Diem

Administrative Assistant
Tina Ducharme

Tina Ducharme

Educational Support - GA
Rachel Elliott

Rachel Elliott

Teacher - Health
Gabriel Ely

Gabriel Ely

Teacher - Spanish
Alicia English

Alicia English

Special Educator
Andreas Eriksson

Andreas Eriksson

Special Educator
Sandra Fary

Sandra Fary

Teacher - Team Sequoia
Jonathan Fath

Jonathan Fath

Food Services
Gerald Feenan

Gerald Feenan

Teacher - Team Summit
Diane Fitzgerald

Diane Fitzgerald

Food Services

James Gaita

Head Cook
Cara Gallagher

Cara Gallagher

Teacher - Team Polaris
Tammi Grimaldo

Tammi Grimaldo

Educational Support - IAI
Daniel Hamilton

Daniel Hamilton

Teacher - Team Polaris
Claire Hanafin

Claire Hanafin

Teacher Art

Michael Hoskins

Special Educator
David Jensen

David Jensen

Team Alchemy

Page Kapusta

Food Service
Quinn Keating

Quinn Keating

Teacher - Design & Technology
Miranda Keir

Miranda Keir

Teacher - Title I
Darlene Kelleher

Darlene Kelleher

Speech and Language Pathologist
Anna Kovaliv

Anna Kovaliv

Teacher - Team Spark
Laura Labrie

Laura Labrie

Guidance Counselor
Renee Langevin

Renee Langevin

Technology Integration Specialist 5-8
Bailee Layn-Gordon

Bailee Layn-Gordon

Occupational Therapist
Leah Licari

Leah Licari

Special Educator
Hannah Lindsey

Hannah Lindsey

Team Alchemy
Lori Linn

Lori Linn

Nurse
Elena Lloyd

Elena Lloyd

Teacher - Team Solstice
Ryan McFarling

Ryan McFarling

Special Educator
Sharon Morrill

Sharon Morrill

Educational Support - IAI
Gretchen Muller

Gretchen Muller

Principal

Heidi Novoa

Individual Assistant
Nicole Palmer

Nicole Palmer

Teacher- Team Solstice
Christine Petterson

Christine Petterson

Occupational Therapist
Wilhelmina Picard

Wilhelmina Picard

Assistant Principal
Richard Reid

Richard Reid

School Psychologist
Lorraine Rigutto

Lorraine Rigutto

Educational Support - IAI
Anna Roy

Anna Roy

Teacher - Band/Strings
Elise Rubino

Elise Rubino

Special Educator
Barbara Ryan

Barbara Ryan

Educational Support - GA
Rachel Shusterman

Rachel Shusterman

Teacher - Team Sequoia
Rogene Siple

Rogene Siple

Maintenance

Beverly Smith

Administrative Assistant
Roxanne Smith

Roxanne Smith

Special Educator

Sierra Spence

Teacher - Long Term Sub Music
Gordon St Hilaire

Gordon St Hilaire

Teacher - Team Equinox
Patricia Straughan

Patricia Straughan

Assistant - Specialized

Colt Theurer

Custodial
Sabattis Twichell-Conniff

Sabattis Twichell-Conniff

Teacher - French and World Languages
Michelle Villeneuve

Michelle Villeneuve

Physical Therapist
Sara Villeneuve

Sara Villeneuve

School Social Worker
Jeffrey Wallis

Jeffrey Wallis

Director of Technology and Network Eng

Will Warren

Campus Facilities Supervisor

Kay Wolf

Individual Assistant Intensive
Kerry Young

Kerry Young

Teacher - Team Pride
Angela Zagursky

Angela Zagursky

Teacher - Team Pride